GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Porslin 5016449
*
nr 501 6449
Porslin
5 del. Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2007
kl 17:37:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 15:31:39
1
350 kr
16/12 16:19:35
2
350 kr
16/12 23:57:31
3
500 kr
17/12 12:21:21
4
450 kr
17/12 12:21:45
4
550 kr
17/12 16:05:31
2
600 kr
17/12 16:14:25
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik porslin röd rubin svensk keramik svenska keramiker
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02
-
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:30
-
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
*
Porslin
nr 501 6449
Porslin
5 del. Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 15:31:39 | 1 | 350 kr |
16/12 16:19:35 | 2 | 350 kr |
16/12 23:57:31 | 3 | 500 kr |
17/12 12:21:21 | 4 | 450 kr |
17/12 12:21:45 | 4 | 550 kr |
17/12 16:05:31 | 2 | 600 kr |
17/12 16:14:25 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik porslin röd rubin svensk keramik svenska keramiker
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02 -
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:30 -
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53